Светски дан деце

Светски дан деце први пут је установљен 1954. године и обележава се 20. новембра сваке године са циљем промоције међународног заједништва и ширења свести о важности напора који се улажу у добробит деце.

Од 1990. године, Светски дан детета, такође, обележава годишњицу датума када је Генерална скупштина УН усвојила и Декларацију и Kонвенцију о дечијим правима.

Мајке и очеви, наставници, медицинске сестре и лекари, представници владиних тела и активисти цивилног друштва, верске старешине  и професионалци у медијима, као и сами људи и деца, могу играти важну улогу у томе да Светски дан детета буде обележен на прави начин .

Светски дан детета нуди сваком од нас инспиративно полазиште за заговарање, промоцију и прославу дечјих права.

Овим поводом, наставница грађанског васпитања, Kатарина Мрдаковић је, заједно са ученицима који похађају тај предмет, за млађе школарце припремила презентацију и одржала час на тему Дан детета. У реализацији часа учествовали сви професори разредне наставе матичне школе.